فوم سقفی (یونولیت)

فوم سقفی (یونولیت) 5.00/5 (100.00%) 2 votes

فوم سقفی (یونولیت)

یونولیت (پلاستوفوم) با توجه به ویژگی‌‌های فیزیکی و شیمایی خود، امروزه در طیف وسیعی از صنایع و کاربری‌های مختلف از جمله ساختمان سازی (یونولیت ساختمانی و بلوک سقفی)‌، بسته بندی، ساخت ماکت (یونولیت ماکت) و… مورد استفاده قرار می‌گیرد. یونولیت‌ عایق مناسب برای حرارت و برودت ساختمان بوده و به همین دلیل به عنوان عایق سردخانه‌، یخچال‌، عایق برودتی ساختمان، عایق صوتی و آکوستیک‌ کاربرد دارد‌ ‌(‌در تلفیق با سایر عایق‌های صوتی). همچنین برش پذیری آسان یونولیت‌ ‌و قیمت مناسب ‌این امکان را می‌دهد که از یونولیت به منظور ساخت ماکت، دکور و مدل ‌بهره برد.

یونولیت‌ ماده‌ای ‌سفید رنگ‌ است. فوم پلی استایرن یکی از فراورده‌های صنایع پتروشیمی بوده و شکل ظاهری آن از بلور‌های ریز تشکیل شده، در مجاورت فشار و بخار منبسط می‌شود. به علت ساختار سلولی بسته در یونولیت‌های سقفی، یونولیت مقاومت خوبی در مقابل آب داشته و نیز در مقابل فساد پذیری و رشد باکتری از خود محافظت می‌نماید.

ویژگی یونولیت

به دلیل اینکه این پلیمر عایق خوبی در برابر صوت و حرارت است، کاربردهای مهم آن در صنعت ساختمان و در ساخت بلوک‌های سقفی و دیواری و پانل‌های سه‌بعدی است. همچنین از آن به عنوان عایق برودتی در سردخانه‌ها و یخچال‌های صنعتی و انواع یخدان و ترموس استفاده می‌شود. دیگر کاربرد گسترده‌ی آن استفاده در انواع بسته‌بندی‌ها به عنوان ضربه‌گیر است.

بلوك‌های سقفی از نوع پلي استايرن منبسط شده (كه با نام‌های يونوليت و پلاستوفوم نيز شناخته می‌شود)، در صورتی عملكرد مناسب و قابل قبول خواهند داشت كه مواردی از قبيل ايمنی در برابر آتش، رواداریهای ابعادی، مقاومت مصالح، شكل هندسی و روش اجرايی مناسب در آن رعايت شود.

کاربرد یونولیت

  • ‌گچ‌بری‌های پیش ساخته دکوراتیو (‌بدون نیاز به رابیتس و میلگرد‌)
  • ‌عایق کاری حرارتی و رطوبتی ساختمان‌ها
  • ‌در ساخت قطعات سبک پیش ساخته و صنعتی سازی جهت ساختمان‌ها
  • ‌لایه میانی ساندویچ پانل‌ها
  • ‌عنوان مناسب ترین عایق در سردخانه‌ها
  • ‌در زیر پوشش سقف سوله‌ها و شیروانی‌ها به جای پشم شیشه‌

 


ارتباط با ما

نشانی
شهریار – صفادشت – امیر آباد – جاده شش – رو به روی پولاد پارس – پلاک 222

تلفن های تماس

09122604370 – 65741102

تلفکس

65740728

تهران پانل

تهران پانل بزرگترین و برترین تولید کننده تری دی پانل،فوم سقفی و ساندویچ پانل در تهران و حومه

دسته‌ها